23 Haziran 2014

ZEYNEP ORAL: LEYLA GENCER TUTKUNUN ROMANI

Kitap adı: Leyla Gencer Tutkunun Romanı
Yazar: Zeynep Oral
İlk yayınladığı sene: 1995

Yayınevi: T.C. Kültür Bakanlığı (1. Baskı 2002)
Sayfa sayısı: 257
ISBN: 975-17-2107-5


Gazeteci-yazar Zeynep Oral'ın ünlü diva henüz hayattayken yazdığı "Leyla Gencer Tutkunun Romanı" sadece opera dünyasının takipçileri için değil, biyografi sevenler için ve onun da ötesinde, kendi kıymetlerini tanımayan, tanımlamayan, değerlendirmeyen, geleceğe mal etmeyen bir toplum" olmamak konusunda kararlı ve istekli olan tüm okurlar için çok değerli bir kaynak. Leyla Gencer'in vefatından sonra İngilizce, Fransızca ve İtalyanca'ya da tercüme edilerek yayınlanan bu eser, ünlü sanatçımızın ölümsüzlüğüne atılmış bir adım teşkil ediyor. 

Zeynep Oral'ın, alışılagelmiş biyografi üsluplarının çok dışında, her zamanki şiirsel ve samimi anlatımının arşivlerdeki müthiş fotoğraflarla birleşmesiyle hem yazınsal hem de görsel açıdan büyük bir zenginlik içeren bu eser, küçük ayrıntılarla ünlü divayı sahnelerin bir yıldızı olmaktan çıkarıp, yanı başımızda yaşayan, başarı peşinde koşan tutkulu bir ruh olarak görmemize imkan tanıyor. 

Azim, kararlılık, asla vazgeçmeme ve vatan sevgisiyle yoğrulmuş Leyla Gencer'i tanımak ve başarılarla taçlanmış kariyerinin karşılığında nelerden vazgeçtiğini öğrenmek için, bu çok başarılı biyografiyi herkese tavsiye ediyorum....

Bu kitabı satın almak isterseniz:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder